Avon Parfümlerinin Pozitif Etkisi

9
SAMSUNG CAMERA PICTURES

Avon Parfümlerinin Pozitif Etkisi

          Avon parfüm ürünleri, güzelliğe kattığı değer kadar insan ruhuna da olumlu şekilde tesir eder. Avon parfümlerinin pozitif etkisi, kullanıcıların geri dönüşlerinden de net olarak anlaşılmaktadır. Bir asırdan daha fazla bir süreyi kapsayan tecrübe ile bugün yüzbinlerin tercihi Avon parfüm kategorisinden yana olmaktadır. Diğer ürün kategorilerinde olduğu gibi bu ürünler de sürekli güncellenerek daha yüksek seviyeye ulaşır.

          Avon parfüm ürünlerinin yarattığı pozitif etkiden söz etmişken, koku ile ilgili birkaç söz etmekte yarar var… Koku, hayatımızda belirgin bir rol üstlenen duyularımızdan biri. Çünkü günün tamamında çalışan bir mekanizma ve ayrıca durdurulamayan bir işleyişi var. İnsan beyninin hafıza, duygu ve yaratım bölümlerini etkileyen bir işleve sahip koku duyusu. Kişisel yaşamımızda ise bir ortam ya da mekan hakkında direkt hüküm vermemize etki etmesiyle de ayrı bir önem taşıyor.

          Kokunun insanda oluşturduğu etkiler birçok bilimsel araştırmanın da konusu olmuştur. Ruh hali, duygu durumu, hormonlar, kişisel seçimler gibi farklı kategorilerdeki veriler incelendiğinde, kokuların bunlardaki etkisine rastlanmıştır.

          Bir kokunun güzel olması, insanda özgüven yükselmesi, mutluluk hissi ve coşku gibi olumlu tezahürlerle sonuç verir. Bunların dışında hem sakinleştirici, hem de enerji verici etkiler yaratabilir güzel kokular. Kötü kokular ise tersi sonuçlar yaratır bildiğimiz üzere. Kaynağı olan ortam ya da kişilerden uzak durma eğilimine girmemize neden olurlar.

 

Kokuların Büyüsü

          Kokular belleğimizde duygusal anlamda da yer edinirler. Ansızın aldığımız bir koku ile o saniye bir başka yer ya da insanı hatırlamamızı sağlarlar. Bir anıyı en çarpıcı anlarıyla birlikte hatırlar, geçmişe kısa bir yolculuk yaparız bazen bir kokunun peşine takılarak.

          Bu bilgilerin ışığında, Avon parfüm ürünlerinin yarattığı ve yaydığı pozitif etkilerin boyutunu kestirmek mümkün. Dünya üzerindeki çok sayıda Avon Temsilcisi, güzellik, mutluluk ve birçok olumlu faktörün yaygınlaşmasına öncülük etmektedir.

          “Avon Parfümleri ile Koku Dünyasına Yolculukbaşlıklı bir önceki yazımıza göz atarak kokular ile ilgili daha çok ipucuna ulaşabilirsiniz.

          Avon Ücretsiz Üyelik benzer mutluluklara ortak olabilmeniz için gayet uygun bir fırsattır. Sitemizin ana sayfasındaki kayıt formunu doldurarak bu imkandan yararlanabilirsiniz.